Aile ve Evlilik Sorunları


Aile ve Evlilik Sorunları

Aile ve Evlilik Sorunları, aile terapileri kapsamında değerlendirilir. Aile terapisi birçok psikoterapi ekolüyle birlikte kullanılabilmektedir.

Aile üyelerinin ebeveynleriyle olan çözülmemiş ilişkilerine ağırlık veren psikanalitik temelli nesne ilişkileri aile terapisi, toplumsal davranış bağlamı ve bireyin kişiler arası ilişkilerini değerlendirerek mevcut koşullar ile gelecekteki hedeflere odaklanan Adlerci kuram bunlara örnek verilebilir. Gelişim yönelimli ve danışanın şimdiki problemiyle ilgilenen Carl Rogers tarafından ortaya atılan kişi merkezli yaklaşım, danışanın varlığındaki farkındalığı ve şu an kavramını vurgulayan varoluşçu psikoterapi de aile terapisi içinde kendine yer bulur. Aileye ait tepkilerce sürdürülüp pekiştirilen çocukta öfke nöbeti gibi birçok sorunda ise davranışçı yöntemler aile terapisinde sıklıkla tercih edilir.

Merkezimizde multidisipliner bir anlayışla evlilik, çift, aile ve çocukla ilgili psikolojik sorunlarınıza çare bulabilirsiniz. Konu ile ilgili danışmanlık ve randevu almak için 0212 537 61 60 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

Makaleyi Paylaş

Senin de Yorumun Bulunsun..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir