Anne Baba Eğitimi ve Çocuk Danışmanlığı


Anne-baba rehberliği eğitim çalışması daha yoğun bir danışmanlık ilişkisi içerir. Rehberlik, anne-baba ile uzman arasında oluşturulan bir protokol sonucu çocuğun gerekli gelişimsel ve eğitimsel sorunları için ailenin danışmanlık alabileceği özel bir hizmettir.

Rehberlik yapılan ailede anne-babaya sistematik olarak çocuğun durumu ile ilgili bilgi verilir ve onların anne-babalık tutumları ve çocuk gelişimi ile ilgili bilgilendirilmesi sağlanır. Anne-baba eğitimi çocuk ile yapılan gelişim değerlendirme çalışmalarına ebeveynlerin dahil edilmesi ile başlar. Öncelikle çocuklarının kronolojik yaşına uyumlu olarak geçirmesi gereken evrensel gelişim aşamaları hakkında bilgilendirilirler. Bu gelişim evrelerinde kazandırılacak olan becerilerin desteklenmesi için gerekli anne-baba davranışları ve eğitimsel malzeme seçimi konularında yönlendirilirler. Bir çocuğun yapısını şekillendirmek; uygun bireysel, çevresel ve toplumsal davranış kalıplarını öğretmek; bedenen ve aklen sağlıklı bir birey yetiştirmek görevlerini anne-baba eğitimi ile desteklemek pek çok ebeveyne hem bilgi, hem de beceri kazandırır. Eğitim çalışmaları uzman ile ebeveynler arasında periyodik aralıklarla gerçekleştirilir.

Anne Baba Eğitimi ve Çocuk Danışmanlığı ile ilgili randevu, eğitim ve bilgi almak için kurumumuzu ziyaret edebilir, 0212 537 61 60 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

Makaleyi Paylaş

Senin de Yorumun Bulunsun..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir